KONST / Litografier / Färglitografier 10234531
*
nr 1023 4531
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), motivet: 34x42 ca
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2016
kl 18:24:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 20:56:14
1
300 kr
7/3 01:48:57
2
200 kr
7/3 01:48:57
1
250 kr (Budbetjänt)
7/3 01:49:15
2
300 kr
7/3 01:49:15
1
300 kr (Budbetjänt)
7/3 01:49:23
2
350 kr
7/3 08:08:40
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8346 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:46
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
nr 1023 4531
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), motivet: 34x42 ca
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/3 20:56:14 | 1 | 300 kr |
7/3 01:48:57 | 2 | 200 kr |
7/3 01:48:57 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
7/3 01:49:15 | 2 | 300 kr |
7/3 01:49:15 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
7/3 01:49:23 | 2 | 350 kr |
7/3 08:08:40 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8346 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:46 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42